چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

اگرچه طرح های زیادی از ساعت ها در بازار وجود دارد، اما نمی توانید از هیچ یک از آن ها برای ظاهر زیبا استفاده کنید. به عنوان یک فرد خوش تیپ، فرد باید بداند که کدام ساعت برای چه موقعیتی مناسب است.

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

رنگ ساعت

یک یا دو ساعت با رنگ خنثی ایده آل ترین انتخاب است زیرا به راحتی با هر پوششی مطابقت دارد، به خصوص اگر نمی خواهید پول زیادی برای خرید ساعت خرج کنید. ساعت‌های با بند قابل تعویض برای آن دسته از مردان و زنانی که کفش‌هایی با رنگ‌های متفاوت دارند، انتخاب بسیار مناسبی برای ست لباس‌های مردانه و زنانه است. البته لازم نیست رنگ دستبند با رنگ کفش همخوانی داشته باشد، بلکه باید تن رنگ آنها همخوانی داشته باشد (دو رنگ باید شبیه هم باشند). به طور کلی، بخش های زیر راهنمای خوبی برای ست های ساعت لباس مردانه و زنانه خواهد بود.

هرگز ساعتی با کراوات مشکی و کفش قهوه ای نپوشید یا برعکس. فقط برای مکان های ورزشی از دستکش های لاستیکی و پلاستیکی استفاده کنید. برای ساعت های آنالوگ، بند باید از چرم یا چیزی شبیه به شکل ساعت باشد. ظاهر چرمی با ظاهری خشن با جین به خوبی ست می شود. البته چنین ساعتی برای مراسم رسمی مناسب نیست. کمربند چرمی کلاسیک انتخاب خوبی است. اما اگر با استایل شما مطابقت دارد، باید النگوهای نقره ای یا طلایی را انتخاب کنید.


ساعت های طلایی

یک ساعت طلایی با هر فصلی به خوبی هماهنگ می شود، اما آفتاب تابستانی و چشمک طلایی ساعت در یک روز گرم تابستان تأثیری قوی بر جای می گذارد. اگر می خواهید ساعت شما بیش از پیش بدرخشد، توصیه می کنیم ساعت طلایی کامل را انتخاب کنید. توصیه بعدی انتخاب بین دو ساعت (یکی دیجیتال و دیگری آنالوگ) است. به راحتی هر سبکی را که دوست دارید ترکیب و مطابقت دهید.

برای دور شدن از طلای کامل می توانید به جای بند طلایی از بند چرمی استفاده کنید تا تفاوت رنگی جزئی ایجاد کنید. در انتخاب ساعت های طلایی کمی وسواس داشته باشید. اگر کیفیت جنس فلز و رنگ ساعت شما ضعیف است، پس از مدتی باید تابستان خود را با ساعت مچی برنزی یا آهنی بگذرانید. برای جلوگیری از پوسیدگی و تغییر رنگ بهتر است این ساعت ها خیس نشوند.


ساعت فلزی را به فلز ست کنید

جنس قاب ساعت می تواند فولاد، طلا، نقره، پلاتین یا تیتانیوم باشد. یک ساعت مچی فلزی اگر رزگلد باشد را می توان با سگک کمربند طلایی ست کرد، اما اگر ساعت مچی با فریم فلزی مشکی دارید، می توانید آن را با طلایی یا نقره ای ست کنید.

سایر لوازم جانبی که باید برای تکمیل ظاهر خود به آن توجه کنید، دستبند، سگک کمربند و هر قطعه فلزی و تزئینی روی لباس شما است. ساعت با روکش طلا ترکیبی عالی با لباس و کفش خاکستری ایجاد می کند. رنگ نقره ای نیز در ترکیب با خاکستری، آبی و مشکی خوب است.

نکته : ساعت های قدیمی و گران قیمت مشمول قوانین فوق نیستند.

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

یک ساعت مردانه کلاسیک را با کفش های خود ست کنید

کمربند چرمی مشکی رسمی تر از کمربند چرمی قهوه ای است و برای مجالس رسمی مناسب تر است. کفش راحتی بدون بند بیشتر برای لباس کار اسپرت مناسب است. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که بند ساعتتان مشکی یا قهوه ای است، باید به رنگ کفش هایتان نگاه کنید، مشکی یا قهوه ای. در این مورد، شما باید با رنگ کفش خود تصمیم بگیرید.

ساعت نقره ای با کفش های مشکی، خاکستری یا آبی به خوبی ست می شود. ساعت‌های طلایی با رنگ‌های قهوه‌ای، بژ، قهوه‌ای روشن و دیگر رنگ‌های خاکی به خوبی هماهنگ می‌شوند. برای بهترین اثر، لطفا ساعت را با توجه به اندازه خود انتخاب کنید. ساعت مچی نیز باید متناسب با بدن شما باشد. مردان لاغر باید یک ساعت مچی با فریم باریک و مردان قد بلند باید ساعت بزرگتر بخرند.


دست راست یا دست چپ؟

برخی منابع می گویند که مرد باید ساعت خود را روی دستی بگذارد که کمتر از آن استفاده می کند. اگر راست دست هستید ساعت را روی دست چپ و اگر چپ دست هستید بهتر است ساعت را روی مچ دست راست ببندید. هنگام ست کردن ساعت مچی مردانه با لباس های خود، بهتر است ساعت به اندازه کافی آزاد باشد تا مچ دست را به هم نزند. زمانی که در وضعیت عادی و راحت هستید، ساعت شما نباید زیر آستین پیراهن شما بیفتد. ساعت مچی فقط باید زمانی قابل مشاهده باشد که آرنج خم شده باشد.


یک ساعت عالی برای کت و شلوار خاکستری روشن

می توانید هر مدل ساعتی را با کت و شلوار خاکستری روشن بپوشید. دلیل آن این است که خاکستری روشن را می توان به روش های مختلف استفاده کرد. در این طرح کت و شلوار می توانید بین بند چرمی و بند فلزی نقره ای یکی را انتخاب کنید. اگر بند چرمی را انتخاب می کنید، باید رنگ آن قهوه ای روشن یا مشکی باشد. سعی کنید از الگوهای ساده استفاده کنید.

ساعت مناسب برای کت و شلوار خاکستری تیره

در این طرح بهتر است از بند چرمی رسمی استفاده شود تا لباس. بند چرمی قهوه ای تیره انتخاب خوبی برای این طرح کت و شلوار است. سعی کنید رنگ بند ساعت خود را با عناصر دیگری مانند (بسته کمربند، کراوات و …) هماهنگ کنید. با استفاده از این طرح هارمونی و کمال خوبی در سبک لباس ایجاد می کنید.

ساعت مناسب برای کت و شلوار آبی‌

اگر رنگ کت و شلوار شما آبی است، بهترین راه برای ست کردن ساعت، ست کردن آن با سایر لوازم جانبی (کمربند، کفش و …) است. به عنوان مثال، اگر کفش شما قهوه ای است، از یک کمربند چرمی قهوه ای با بند ساعت چرم استفاده کنید. برای داشتن ظاهری جذاب می توانید از ساعت های مچی با عقربه های رنگی ملایم استفاده کنید.

ساعت مناسب برای کت و شلوار مشکی

رنگ قرمز رنگی پذیرفته شده است به همین دلیل بسیاری از افراد از ساعت های استیل با این رنگ استفاده می کنند. اگر قصد دارید از ساعت چرمی با این مدل استفاده کنید، از بند چرمی مشکی استفاده کنید. می توانید سایر قطعات و اقلام مانند کمربند، کراوات، کفش و غیره را با لباس خود ست کنید.

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟

 

چه مدل ساعت مردانه کلاسیک با مدل شلوار و کت و شلوارهای رسمی مردانه همخوانی ندارد؟

به طور کلی ساعت هایی با ظاهر بزرگ و صفحه نمایش دیجیتال برای استفاده با کت و شلوار مردانه و استایل های رسمی مناسب نیستند. ساعت های مچی با طراحی صفحه، جی شاک، بند پلاستیکی دیجیتال، بند سیلیکونی، طرح خلبانی یا نظامی مدل های مناسبی برای ست شدن با استایل رسمی و شخصیت مردانه نیستند.

همچنین ساعت هایی با صفحه نمایش بزرگ و ظاهر غیررسمی برای کت و شلوار مردانه و استایل شخصی مناسب نیستند. ساعت های رنگی نامتقارن برای ست کردن با لباس های رسمی توصیه نمی شود.

کدام مدل ساعت برای استایل های نیمه رسمی مردانه مناسب است؟

مدل ساعت بند فلزی که مدل آنالوگ و دستی است مناسب استایل های نیمه رسمی مردانه می باشد. شاید ساعت شما بند فلزی داشته باشد و رنگ آن نقره ای یا طلایی باشد. داشتن کیت هوشمندتر؛ می توانید رنگ سگک کمربند را با بند ساعت هماهنگ کنید.

یا لوازم جانبی کوچک دیگری مانند سنجاق سینه، انگشتر یا نگین کفش را به رنگ بند ساعت خود انتخاب کنید. یک ساعت مچی با بند نقره ای برای استایل اداری و جلسات کاری مناسب است. البته در مراسم ها هم می توانید از آن استفاده کنید.
اما ساعتی با بند طلایی یا قاب طلایی مخصوص وسایل کلکسیونی و تشریفاتی است. ساعت هایی با بند فلزی مشکی ظاهری نیمه رسمی به ما می دهند.


این نکات کلیدی را در مورد تطبیق لباس خود با ساعت خود در نظر داشته باشید:

فریم فلزی ساعت باید با سایر لوازم فلزی لباس شما مطابقت داشته باشد. قاب ساعت می تواند مربع، مستطیل، گرد یا چند ضلعی باشد. همچنین قاب ساعت می تواند مات، براق یا طرح دار باشد و یا می توان آن را با کریستال (بژ ویل) تزیین کرد.

ساعت های آنتیک و گران قیمت میراثی از گذشته هستند. ساعت های قدیمی ممکن است قوانین فوق را رعایت نکنند. زیرا آنها کم هستند و می توانند شما را منحصر به فرد کنند. بنابراین استفاده از قانون فوق ضروری نیست.

مشکی از رنگ های دیگر رسمی تر است، اما نباید اولین انتخاب شما باشد. گاهی اوقات رنگ قهوه ای برای کفش مناسب تر است. اینجاست که یک ساعت با بند قابل تعویض برای شما مناسب است. زیرا دستان شما بازتر است و می توانید تعادل بهتری ایجاد کنید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که هنگام خرید یک ساعت گران قیمت، به راحتی با لباس رسمی خود هماهنگ می شوند. اگر قرار است ساعت مردانه با لباس رسمی استفاده شود، قیمت آن ملاک نیست.

بیشتر بند های ساعت قهوه ای برای قرارهای کاری استفاده می شود. بند ساعت مشکی بیشتر برای مجالس رسمی مناسب است.

اگر ساعت غواصی را برای ست کردن با لباس اداری انتخاب می‌کنید، آن را جسورانه بپوشید. به یاد داشته باشید که «جیمز باند» با یک رولکس ساب مارینر کت و شلوار خوبی ساخت.

بهتر است ساعتی بخرید که بتوانید علاوه بر مراسم رسمی در جلسات کاری از آن استفاده کنید. از بند چرمی مشکی برای ظاهری رسمی تر و از بند قهوه ای برای یک لباس حرفه ای استفاده کنید.

امید است مقاله چگونه یک ساعت مردانه کلاسیک ست کنیم؟ مفید بوده باشد.

جدیدترین محصولات

ساعت مچی الکسا کد 0028

تومان1.910.000
ساعت مچی فول دیت الکسا مدل 0028 یکی از مدل های جذاب برند الکسا می باشد. طراحی این محصول بسیار ساده ولی در عین حال شیک و جذاب می باشد که می توان در رده کلاسیک و اسپرت آن را دسته بندی کرد.

ساعت مچی الکسا کد 0029

تومان1.660.000
ساعت مچی سه موتوره الکسا مدل 0029 یکی از مدل های جذاب برند الکسا می باشد. طراحی این محصول بسیار ساده ولی در عین حال شیک و جذاب می باشد که می توان در رده کلاسیک و اسپرت آن را دسته بندی کرد.

ساعت مچی الکسا کد 0043

تومان1.395.000
ساعت های مچی جزء اکسسوری ها و زیور آلات محبوب و پرطرفدار به حساب می‌آیند که تاثیر زیادی در زیبایی

ساعت مچی الکسا کد 0073

تومان2.280.000
ساعت مچی الکسا کد 0073 می تواند تمام انتظارات را از ساعت مچی مردانه برای مردان خوش تیپ برآورده کند.ساعت

ساعت مچی الکسا مدل 0061

تومان2.180.000
ساعت های مچی مدت هاست که در بین مردم در نقاط مختلف جهان از محبوبیت برخوردار است و کاربرد آن

ساعت مچی دیجیتال الکسا پریمیر 1181G

تومان1.703.117
ساعت مچی دیجیتال الکسا پریمیر 1181G یکی از ساعت مچی های شیک و باکلاس برند الکسا است. ساعت مچی امروزه

ساعت مچی دیجیتال الکسا پریمیر R1182G

تومان1.371.341
ساعت مچی دیجیتال الکسا پریمیر R1182G خانم ها می توانند برای یک میهمانی مهم، قرار های کاری سرنوشت ساز و

ساعت مچی دیجیتال الکسا کد 0026

تومان1.505.000
ساعت مچی دیجیتال الکسا کد 0026 یک ساعت مچی دیجیتال است و برای کسانی که به تیپ اسپرت علاقه دارند.

ساعت مچی دیجیتال الکسا کد R1198G

تومان1.603.584
ساعت مچی دیجیتال الکسا کد R1198G یک محصول شیک، باکلاس و در نوع منحصر به فرد است که توسط برند

ساعت مچی زنانه الکسا کد 0030

تومان1.120.000
ساعت مچی زنانه الکسا کد 0030 یکی از مدل‌های بسیار جذاب از کالکشن الکسا است که در نوع سادگی بسیار زیبا می‌باشد. متریال استفاده شده در این مدل از کیفیت مناسبی برخوردار است و صفحه مدل 0030 با داشتن تنوع رنگ‌بندی و طرح خود، حق انتخاب زیادی را به شما می‌دهد. نکته قابل توجه در این مدل ظرافت آن است که برای کسانی که به دنبال ساعت برای مچ های ظریف می‌گردند مناسب است. موتور استفاده شده در این ساعت از نوع ژاپنی می‌باشد که تضمین کارکردی مطمئن و دقیق را به شما می‌دهد. اگر به دنبال مدلی برای استفاده خود یا هدیه برای عزیزانتان هستید، مخصوصا برای کسانی که مچ دست ظریفی دارند این مدل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
فروشگاه
لیست علاقمندی
0 مورد سبد خرید
حساب کاربری من